P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

AKADEMIA BILARDOWA

Akademia Bilardowa Polskiego Związku Bilardowego 2023

Rusza Największa Akademia Bilardowa dla Dzieci i Młodzieży w Europie. Za nami pierwszy punkt, czyli szkolenie dla nauczycieli i instruktorów.

Od września w 30 klubach w całej Polsce , korzystając z blisko 100 stołów ruszyły zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Bilardowej Polskiego Związku Bilardowego . To największa tego rodzaju akcja szkoleniowa w Europie w której bierze udział około 1.000 uczestników. Dzieci i młodzież pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą systematycznie brały udział w zajęciach bilardowych i spędzą przy stołach ponad 1.000 godzin !. Uczestnicy korzystać będą z posiadanego już sprzętu , który w większości przypadków został zakupiony ze środków Związku oraz Partnerów. Co bardzo ważne zajęcia są całkowicie bezpłatne, a uczestnicy mają zagwarantowane oprócz wspomnianego sprzętu też materiały szkoleniowe oraz obsługę instruktorską.

 

 

 
  
   
   

 

 „Na sport dzieci i młodzieży stawiamy od ponad 20 lat i przynosi to zakładane efekty. Po pierwsze dajemy najmłodszym możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu – co szczególnie w dzisiejszych czasach  jest niezmiernie ważne. Poszerzamy grono osób grających w bilard , jak również kreujemy pozytywny wizerunek naszego sportu wśród rodziców i nauczycieli. Większość zajęć organizowana jest bowiem w Szkołach, w związku z tym bilard jest traktowany tak jak powinien, czyli na równi z innymi sportami. Rozszerzamy jednocześnie rywalizację sportową co powoduje większą konkurencję i naturalnie dzięki dobremu systemowi sportowemu daje następnie efekty w postaci medali na imprezach głównych takich jak np. Mistrzostwa Polski. Każdego roku poszerzamy i doszkalamy również kadrę instruktorską,  dzięki czemu rośnie poziom pracy i wiedzy trenerów. Płacimy również za ich godziny pracy z młodzieżą.  Nie zapominamy również o sprzęcie sportowym i każdego roku zakupujemy kilkanaście nowych stołów oraz kije bilardowe. Mamy świadomość, że to ta inwestycja w młodzież to najlepiej wydane pieniądze. Co ważne akcje wspiera od lat Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz jednostki samorządu terytorialnego a także nasi partnerzy i Kluby. Takie  połączenie jest wręcz niezbędne i uczy kluby współpracy ze Sponsorami i Samorządami.. W tym roku swą akcją obejmiemy rekordową liczbę klubów i dzieciaków mimo że chętnych jest dużo więcej. Dlatego korzystając z okazji zapraszamy do współpracy firmy, osoby prywatne, które będą chciały wspierać naszą inicjatywę. Oprócz promocji gwarantujemy to co najważniejsze czyli radość i uśmiech dzieciaków” – podsumował wiceprezes PZBil Grzegorz Kędzierski

 

 

   
     
   
     
      

 

W Kielcach odbyło się specjalne szkolenie z zakresu przepisów, metodyki szkolenia dla osób które będą prowadziły zajęcia  z młodzieżą . Teraz już czas na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Młodym adeptom sportu bilardowego i ich opiekunom życzymy powodzenia oraz tego co najważniejsze radości i uśmiechu przy stole bilardowym.

Akademia Bilardowa Dzieci i Młodzieży to największe wydarzenie tego rodzaju w Europie realizowane przez krajowy związek bilardowy